Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kam na lyže

Vážení sportovci, milí turisté, přinášíme vám několik tipů jak si užít lyžovačku v Královéhradeckém kraji.

Krkonoše

Největší český skiareál SkiResort Černá hora – Pec láka na parádní jízdu na téměř 50 kilometrů sjezdovek v okolí Pece pod Sněžkou a Janských Lázní. Z nich vás na Černou horu vyveze moderní kabinková lanovka, dolů se kromě lyží můžete vydat také na sáňkách po 3,5 kilometrů dlouhé sáňkařské cestě

as4uSlider-584756

Jednou z nejkratších kabinkových lanovek u nás se můžete svézt ve SKI Areálu Herlíkovice-Bubákov. Tato 175 metrů dlouhá lanovka vás přepraví z parkoviště ke skiareálu, kde máte na výběr z 12 kilometrů sjezdových tratí. Pro rodinnou zábavu je ideální Areál Mladé Buky. Tady na vás kromě možnosti projížďky na lyžích čeká také celoročně otevřená bobová dráha Berta

Stranou vyhlášených krkonošských středisek leží skiareály v Prkenném Dole u Žacléře, kde si užijete pohodové svezení bez front a za příjemné ceny. Vynikající lyžařské podmínky a krásné rozhledy do okolní horské přírody nabízí Ski areál Malá Úpa

as4uSlider-584771

Špičkové podmínky pochopitelně nabízí nejznámější české středisko zimních sportů – Špindlerův Mlýn. Například v areálu Svatý Petr jsou lyžaři hýčkáni šestisedačkovou vyhřívanou sedačkou s bublinou, odvážnější si zde mohou změřit čas své jízdy v závodních branách. Příznivci běžkování se v okolí Špindlu mohou vypravit po více jak 90 kilometrech upravovaných běžeckých tratí.

as4uSlider-584774

Orlické hory

Menší svou nadmořskou výškou, ale přívětivé a pohodové. To jsou Orlické hory. Skicentrum Deštné v Orlických horách nabízí lyžařům mimo jiné pohodlnou dopravu na dvou sedačkových lanovkách, během večera si vychutnají jedny z nejdelších osvětlených sjezdovek u nás. Ve vybraných dnech sem z Hradce Králové zajíždí skibus. Na úpatí vrchu Zakletý se nachází Ski centrum Říčky v Orlických horách, které láká lyžaře ze širokého okolí na 4 kilometry sjezdových tratí, které uspokojí i náročné lyžaře. Novinkou v Říčkách je moderní šestimístná odpojitelná lanovka. Pohodové svezení i pro ty nejmenší nabízí třeba SKI areál Hartman v Olešnici v Orlických horách.

as4uSlider-584785

Doslova rájem běžkařů je túra po hřebenech Orlických hor. Oblíbeným nástupním místem je Masarykova turistická chata Na Šerlichu a po hřebenech se můžete přes vrchol Velké Deštné (1 115 m n. m.) toulat třeba až k pevnosti Hanička v kopcích nad Rokytnicí v Orlických horách. Horkou novinkou je rozhledna na vrcholu Velké Deštné. Ta je však v zimních měsících kvůli bezpečnosti přístupná s omezením. 

Velmi zajímavou novinkou pro běžkaře v Orlických horách je osvětlený 5 kilometrů dlouhý běžecký okruh v Orlickém Záhoří, který umožňuje lyžování do pozdních nočních hodin.

as4uSlider-584469

Na běžky kolem Adršpachu

Pokud je dostatek sněhu, stojí za to si za bílou stopou zajet na Broumovsko. Nádhernou krajinou pískovcových skal vede síť upravovaných lyžařských tratí. Zajímavé tipy na lyžování v oblasti Kladského pomezí přináší nový web https://ski.kladskepomezi.cz/.


Pro další tipy kam se vydat za zimními radovánkami v našem kraji, navštivte sekci Sjezdové nebo Běžecké lyžování.


Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením si dostupnost vašeho areálu ověřte přímo u jeho provozovatele. 


Přejeme vám mnoho krásných zimních zážitků nejen na cestách po Královéhradeckém kraji. 


Fotogalerie - Kam na lyže v Královéhradeckém kraji

Bobová dráha Mladé Buky

Bobová dráha Mladé Buky

 
Skiareál Herlíkovice – Bubákov

Skiareál Herlíkovice – Bubákov

 
Skiareál Špindlerův Mlýn

Skiareál Špindlerův Mlýn

 
SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

 
 
Vytvořeno 22.1.2019 9:31:54 | přečteno 27160x | ernest