Krkonoše

Krkonoše - Sněžka

Krkonoše

Vrchlabí, 543 01
GPS: 50°37'37.368''N, 15°36'32.563''E

Web: www.krkonose.eu

Krkonoše jsou nejvyšším a nejnavštěvovanějším pohořím celé České republiky. Leží při státní hranici s Polskem, na západě navazují na Jizerské hory. Rozkládají se v délce 38 km a jejich největší šířka je 25 km. Nejvyšší horou Krkonoš a zároveň i celé ČR je Sněžka. Krkonoše nabízejí možnost celoročního atraktivního a aktivního trávení volného času. V zimním období je to samozřejmě lyžování, sjezdové i běžecké.

Krkonoše mají bohatou lyžařskou historii a v současnosti nabízejí mnoho moderních lyžařských středisek - Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Benecko, Jilemnice, Vítkovice, Paseky nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou, Vrchlabí, Janské Lázně, Malá Úpa, Černý Důl, Žacléř, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky a další. Pro běžkaře jsou připraveny kilometry udržovaných tras, takže mohou projít Krkonoše doslova křížem krážem. Pohyb po horách lyžařům usnadňují skibusy. 

Krkonoše jsou ale atraktivní v každém ročním období. V letních měsících nabízejí ideální podmínky pro pěší turistiku, ti zdatnější si mohou Krkonoše projet i na kole, při čemž jistě ocení dobře fungující cyklobusy. Hustá síť turistických tras zavede návštěvníky Krkonoš k těm nejkrásnějším a nejatraktivnějším místům. Mezi ně patří například Mumlavský vodopád nedaleko Harrachova, Labská přehrada nad střediskem Špindlerův Mlýn, prameny Labe, rozhledny Štěpánka, Žalý a Černá Hora, a mnohá muzea.

Kromě lyží či turistiky Krkonoše nabízejí i řadu dalších aktivit. Hladinu adrenalinu vám zvedne bobová dráha či lanové centrum, které nabízejí Harrachov, Špindlerův Mlýn i Pec pod Sněžkou. Vyzkoušet si můžete i paragliding, sněžné skútry, snowtubing, terénní koloběžky či čtyřkolky. Zahrát si můžete bowling, golf, tenis a řadu dalších tradičních i netradičních sportů.

Krkonoše nabízejí dostatek ubytování ve všech kategoriích, najdete zde hotely, penziony i horské chaty. Vhodné ubytování podle svých představ najdete jak přímo v turistických centrech, kde můžete svoji dovolenou prožít opravdu aktivně, tak i v místech vzdálenějších která vám poskytnou dostatek klidu i soukromí.

Krkonoše nabízejí svým návštěvníkům slevovou kartu BENEFIT Program, díky které můžete ušetřit na mnoha turistických cílech a sportovištích (např. Hornické muzeum Harrachov, Krkonošské muzeum Jilemnice, aquapark Špindlerův Mlýn, bazén Jilemnice, bowling, tenis, sněžné skútry, snowtubing park, čtyřkolky a další). Slevy se vztahují i na ubytování, kde můžete ušetřit až 20% z celkové ceny ubytování.

Krkonoše

We are happy from Krkonoše

Fotogalerie

Mumlavský vodopád Harrachov
 
Pančavský vodopád
 
Pohled na Sněžku
 
Pramen Labe
 
Rozhledna Přední Žalý
 
Sviňské kameny
 
Výhled od mohyly Hanče a Vrbaty
 
Černohorská rašeliniště
 
Černohorská rašeliniště   cesta
 
Čertova hora   Harrachov
 
Z rozhledny na Černé hoře
 
Meandry Labe
 
Mumlavské vodopády
 
Nad Labským vodopádem
 
Krkonoše   cesta od pramene Labe
 
Pohled ze Sklenařic
 
zima v Krkonoších
 
východní Krkonoše
 
Sněžka
 
Krkonoše - noční pohled
 
Krkonoše - Sněžka
 
 
 
Královéhradecký kraj © 2022

Kontakt

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o.
Pivovarské náměstí 1245 (vchod z třídy ČSA)
500 03  Hradec Králové

e-mail: info@ccrkhk.cz

Volba verze

Kterou verzi stránek chcete zobrazit?

Mobilní Normální