Horka u Staré Paky

Horka u Staré Paky, autor: Krkonoše - Svazek měst  a obcí

Krkonoše

Horka u Staré Paky 41, 512 34
GPS: 50°31'38.234''N, 15°34'31.006''E

Telefon: +420 481 595 485E-mail: info@horkaustarepaky.czWeb: www.horkaustarepaky.cz

Horka u Staré Paky patří mezi nejmladší osady v kraji. Jsou položena ve výšce 503 m nad mořem a je z ní krásný otevřený pohled na panorama celých Krkonoš. Rozkládá se na výšině "Horce" od níž má své jméno. Obec Horka leží asi 8 km severovýchodně od Staré Paky, 12 km jižně od Jilemnice.

Ves je poprvé připomínána roku 1823, vznikla na křižovatce zemských cest jako místo odpočinku a překladiště zboží pro formany. Prvním stavením byl proto na křižovatce postavený ubytovací hostinec s velkými stájemi (Formanka), který byl v kraji velice proslulý. Do roku 1830 následovala rychlá výstavba dalších 21 domů. Více o historii zde.

V obci je fotbalové hřiště a víceúčelové multifunkční hřiště, k provozování aktivního odpočinku pro širokou veřejnost všech věkových skupin, zejména k míčovým hrám –  nohejbal, streetbal, malá kopaná, tenis

Horka u Staré Paky se nachází v Podkrkonoší, jsou odtud lehce přístupné letní turistické trasy a zimní střediska Krkonoš, kde příznivci zimních sportů najdou skvělé podmínky pro sjezdové lyžování i běh na lyžích. 

Oblast okolo Horek je vhodná pro pěší výlety nebo cykloturistiku, neboť se zde nalézá mnoho stezek vedoucích do celého Podkrkonoší.

V obci se nachází závod společnosti Suchánek & Walraven, který vyrábí upevňovací techniku. Dále pak dřevozpracující podnik Wotan Forest, a.s.

Fotogalerie

Horka u Staré Paky, autor: Krkonoše - Svazek měst  a obcí
 
Horka u Staré Paky – Firma Suchánek Walraven, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
 
Horka u Staré Paky – Muttifunkční hřiště, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
 
Horka u Staré Paky – Firma Wotan Forest, a.s., autor: Krkonoše - Svazek měst  a obcí
 
 
 
Královéhradecký kraj © 2022

Kontakt

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o.
Pivovarské náměstí 1245 (vchod z třídy ČSA)
500 03  Hradec Králové

e-mail: info@ccrkhk.cz

Volba verze

Kterou verzi stránek chcete zobrazit?

Mobilní Normální