Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších

Krkonoše

Vítkovice v Krkonoších 243, 512 38
GPS: 50°40'31.639''N, 15°32'5.260''E

Telefon: +420 481 582 730E-mail: obec@vitkovicevkrk.czWeb: www.vitkovicevkrk.cz

Obec Vítkovice leží v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m, 8 km severně od Jilemnice, v údolí řeky Jizery. Vítkovice jsou velmi rozsáhlou horskou vsí, nejvýše položenou v Čechách, k obci patří přidružené části Dolní Mísečky a Horní Mísečky. Do jejího katastru patří i osada Janova Hora.

První písemná zmínka o obci je z roku 1606, později zde byl postaven hrad Štěpanice. Majiteli Vítkovic byli postupně Zárubové z Hustířan, Albrecht z Valdštejna a po jeho vraždě a po třicetileté válce se majiteli stali Harrachové. V obci byly v minulosti železářské a skleněné hutě.

Součástí obce je barokní kostel sv. Petra a Pavla z roku 1690 a barokní socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1741.

Vítkovice jsou v zimní sezóně vyhledávanou rekreační oblastí s řadou lyžařských areálů: Skiareál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a čtyřsedačková lanovka s červenou a modrou sjezdovkou překoná výškový rozdíl 135 metrů. Skiareál Vurmovka je vhodný především pro rodiny s malými dětmi a lyžařský areál Janova Hora nabízí 3 vleky a 4 sjezdové tratě, dětský vlek, snowtubing či snowpark. Všechny 3 areály jsou propojeny jedním odbavovacím systémem. V blízkosti se nacházejí i upravované běžecké tratě a okruhy. 

Své služby v obci nabízí Farma Hucul, kde se můžete svézt na koni. Pro zdatnější jezdce pořádá Farma Hucul vyjížďky po horách, v zimních měsících na saních.

Vzhledem ke své poloze jsou Vítkovice ideálním výchozím bodem pro pěší a cykloturistiku. 

Fotogalerie

Vítkovice v Krkonoších
 
Vítkovice, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
 
Vítkovice, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
 
 
 
Královéhradecký kraj © 2022

Kontakt

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o.
Pivovarské náměstí 1245 (vchod z třídy ČSA)
500 03  Hradec Králové

e-mail: info@ccrkhk.cz

Volba verze

Kterou verzi stránek chcete zobrazit?

Mobilní Normální