Výlet k rozhledně Kozinec u Nové Paky

Výhled z rozhledny

Český ráj

Nová Paka
GPS: 50°29'43.894''N, 15°30'48.730''E

GSM: +420 603 177 026E-mail: kpr-rozhledna@centrum.czWeb: http://kozinec.xf.cz/, http://rozhledny.webzdarma.cz/kozinec.htm, http://kpr.kvalitne.cz/

Pěší turistika: Vidochov - Kozinec u Nové Paky - Nová Paka - Vidochov (11,8 km)

Začátek a konec trasy: Vidochov

Délka trasy: 11,8 km

Zajímavosti na trase: Rozhledna Kozinec u Nové Paky, Nová Paka - Městské muzeum - klenotnice drahých kamenů, dřevěný kostelík z Podkarpatské Rusi, klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie

Průběh trasy: Vidochov - Rozhledna Kozinec u Nové Paky - Nová Paka - Vidochov

Popis trasy:

Novopacko je mineralogicky zajímavým územím. V okolí se dají nalézt acháty či jiné drahokamové odrůdy křemene, v prvohorních usazeninách zkameněliny tehdejších stromů. V některých potocích se dá i rýžovat zlato.

Výchozím místem pro tento výlet je Vidochov, odkud se vydáme na nedalekou rozhlednu Kozinec. Odsud se vydáme do města Nová Paka, které je skvělým místem k návštěvě pro turisty, kteří mají zájem o mineralogii. Nachází se zde mineralogická expozice v takzvané Klenotnici. Ve městě stojí také klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie z počátku 18. století, či dřevěný řeckokatolický kostelík přestěhovaný v meziválečném období z Podkarpatské Rusi.

Od rozhledny do města Nová Paka dojdeme po zelené turistické značce. Pro návrat zpět do Vidochova je možné použít modrou turistickou značku směr Borovnice, kdy poté, co projdeme na konec osady Vrchovina, se vydáme vlevo cestou mezi poli kolem zemědělského areálu směrem k severu a ta nás do Vidochova dovede. Nebo budeme pokračovat po modré ještě kilometr. V místě, kde prudce uhýbá vpravo, budeme držet původní směr a rovněž se dostaneme do Vidochova. Ukazatelem směru nám bude navštívená rozhledna.

Fotogalerie

Rozhledna Kozinec
 
Výhled z rozhledny
 
Výhled z rozhledny
 
mapa
 
 
 
Královéhradecký kraj © 2022

Kontakt

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o.
Pivovarské náměstí 1245 (vchod z třídy ČSA)
500 03  Hradec Králové

e-mail: info@ccrkhk.cz

Volba verze

Kterou verzi stránek chcete zobrazit?

Mobilní Normální