Turistický portál Královéhradeckého kraje

Výlet k rozhledně Kozinec u Nové Paky

Český ráj

Pěší turistika: Vidochov - Kozinec u Nové Paky - Nová Paka - Vidochov (11,8 km)

Začátek a konec trasy: Vidochov

Délka trasy: 11,8 km

Zajímavosti na trase: Rozhledna Kozinec u Nové Paky, Nová Paka - Městské muzeum - klenotnice drahých kamenů, dřevěný kostelík z Podkarpatské Rusi, klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie

Průběh trasy: Vidochov - Rozhledna Kozinec u Nové Paky - Nová Paka - Vidochov

Popis trasy:

Novopacko je mineralogicky zajímavým územím. V okolí se dají nalézt acháty či jiné drahokamové odrůdy křemene, v prvohorních usazeninách zkameněliny tehdejších stromů. V některých potocích se dá i rýžovat zlato.

Výchozím místem pro tento výlet je Vidochov, odkud se vydáme na nedalekou rozhlednu Kozinec. Odsud se vydáme do města Nová Paka, které je skvělým místem k návštěvě pro turisty, kteří mají zájem o mineralogii. Nachází se zde mineralogická expozice v takzvané Klenotnici. Ve městě stojí také klášterní chrám Nanebevzetí Panny Marie z počátku 18. století, či dřevěný řeckokatolický kostelík přestěhovaný v meziválečném období z Podkarpatské Rusi.

Od rozhledny do města Nová Paka dojdeme po zelené turistické značce. Pro návrat zpět do Vidochova je možné použít modrou turistickou značku směr Borovnice, kdy poté, co projdeme na konec osady Vrchovina, se vydáme vlevo cestou mezi poli kolem zemědělského areálu směrem k severu a ta nás do Vidochova dovede. Nebo budeme pokračovat po modré ještě kilometr. V místě, kde prudce uhýbá vpravo, budeme držet původní směr a rovněž se dostaneme do Vidochova. Ukazatelem směru nám bude navštívená rozhledna.

Kalendář akcí

1.7.2022 - 31.8.2022

Prázdninové komentované prohlídky

Vzdálenost: 0,03 km
Prázdninové komentované prohlídky
25.6.2022 9:00 - 4.9.2022 17:00

Atelier kresleného humoru

Vzdálenost: 0,04 km
Díla českých karikaturistů vytvořená u příležitosti výstavy 150 let pivovaru v Nové Pace
25.6.2022 9:00 - 4.9.2022 17:00

"A přece se točí" aneb 150 let pivovaru

Vzdálenost: 0,04 km
150 let pivovaru v Nové Pace