Akce

7. ročník sbírky ke Dni válečných veteránů 2021

7. ročník sbírky ke Dni válečných veteránů 2021
Anotace:Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové se již tradičně zapojí do celostátní sbírky ke Dni válečných veteránů.
Místo konání:Studijní a vědecká knihovna, Hradecká 2 / 1250, Hradec Králové, 500 03
Datum konání:1.11.2021 až 30.11.2021
Typ akce:Vzdělávací, poznávací
Tematická kategorie:Vzdělávací, poznávací - Historie

Podrobný popis:

Během listopadu bude v centrální hale umístěna pokladnička a vlčí máky. Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte natáčení vzpomínek pro Paměť národa. 

Pokladničku najdete v  centrální hale SVK HK u pultu na vracení knih. Cena za jeden vlčí mák je 30 Kč. Druhá pokladnička bude umístěna od 8. 11. v galerii U Přívozu.

Nezisková organizace Post Bellum pořádá již 7. rokem veřejnou sbírku, kterou v ulicích symbolizují červené květy vlčího máku. I letos si je lidé budou moci od 1. do 30. listopadu zakoupit na stovkách míst po celém Česku. Seznam sbírkových míst najdete na https://www.denveteranu.cz/mapa/

Vybrané prostředky z veřejné sbírky budou věnovány na zaznamenání a uchování příběhů válečných veteránů. Těm hrdinům, kteří potřebují přímou pomoc, pomáháme v rámci Centra pomoci Paměti národa. Díky síti dobrovolníků napříč celou republikou dokáže pomoct s každodenními starostmi, které se pro seniory mohou stát skutečně obtížnými. Centrum pomoci Paměti národa umí zajistit nákupy či obědy, vyzvednout léky, vyvenčit psa, obstarat odvoz k lékaři nebo drobné pochůzky. Dokáže ale také zprostředkovat odbornou, například psychologickou pomoc.

Královéhradecký kraj © 2021

Kontakt

Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s.
Pivovarské náměstí 1245 (vchod z třídy ČSA)
500 03  Hradec Králové

e-mail: info@ccrkhk.cz

Volba verze

Kterou verzi stránek chcete zobrazit?

Mobilní Normální