Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Vamberk Architektura v krajce

Architektura v krajce

10.6.2022 - 31.8.2022 od 9:00 | Jiný typ akce

Výstava vznikla při příležitosti oslav výročí 20 let vzniku Klubu šité krajky při Oblastním muzeu v Chomutově.

Více
Vamberk Poklady z cest krajkářky Anny Halíkové

Poklady z cest krajkářky Anny Halíkové

10.6.2022 - 30.9.2022 od 9:00 | Jiný typ akce

Anna Halíková se textilním technikám věnuje od dětství a své znalosti si rozšířila a prohloubila během studia Dvouletého kurzu a Střední uměleckořemeslné školy při Školském ústavu umělecké výroby v Praze, kde také posléze několik let pracovala v Odborně metodickém úseku.

Více
Kostelec nad Orlicí Zámecké imaginárium bratří Formanů 2022

Zámecké imaginárium bratří Formanů 2022

1.4.2022 - 30.10.2022 | jiné společenské akce, jiné společenské akce

Zveme Vás na jedinečnou výstavu Zámecké imaginárium. Tato výstava se v nové podobě vrací po sedmi letech do Nového zámku. Výstavu skupiny výtvarníků spojených s Divadlem bratří Formanů opět dramaturgicky připravil ilustrátor a scénograf Matěj Forman. S využitím autorských prací všech zúčastněných přetvoří celé patro zámku v jedno velké místo fantazie a hravosti. Imaginárium totiž není pouhou výstavou, v rámci které si veřejnosti prohlédne konkrétní vystavené objekty. Je spíš živou instalací, která návštěvníky vyzve ke hře. Děti i dospělé nadchne svojí imaginací a hlavně možností si pohrát, dotýkat se a ovládat mnoho artefaktů, které dospělé vrátí do dětství a dětem přiblíží svět loutkového divadla, mechanických hraček a zařízení.

Více
Rychnov nad Kněžnou Rok v Orlických horách / Expozice výtvarníků Orlických hor a Podorlicka

Rok v Orlických horách / Expozice výtvarníků Orlických hor a Podorlicka

30.4.2022 - 30.10.2022 | malířství

Sezónní expozice představí významná díla sbírky Orlické galerie, ale i práce, které nejsou veřejnosti tak známé v zajímavých tematických a historických souvislostech. V letošním roce budete moci sledovat prostřednictvím uměleckých děl proměnu krajiny regionu v různých ročních dobách, proměnách počasí i jak sezónní činnosti lidí proměňovala jejich náladu. Důležitým dílem celé výstavy bude obdivuhodný a unikátní cyklus Slatinský rok od Miloslava Holého, který se v roce 2021 podařilo zakoupit díky štědré dotaci Ministerstva kultury České republiky a za přispění Královéhradeckého kraje.

Více
Rychnov nad Kněžnou Dětské historické kočárky

Dětské historické kočárky

30.4.2022 - 30.10.2022 | jiné společenské akce

Výstava představí unikátní výběr historických kočárků ze soukromé sbírky manželů Holáskových. Nejstarší kočárek ze sbírky pochází z roku 1860 a jádrem sbírky jsou velmi ceněné exponáty z období secese. Ve výběru najdete kočárky loutkové, dětské sportovní i hluboké, dvojkombinace, trojkolky i saně. Součástí výstavy budou také dobové nabídkové katalogy, dětské hračky a historické fotografie.

Více
Rychnov nad Kněžnou Mikrovýstava uniformy příslušníka Chausseurs Britannique

Mikrovýstava uniformy příslušníka Chausseurs Britannique

25.6.2022 - 30.10.2022 od 9:00 | Jiný typ akce

Muzejní mikrovýstavy jsou věnovány již tradičně exkluzivním sbírkovým předmětům. V tomto roce bude prezentována zrestaurovaná uniforma příslušníka Chasseurs Britanniques. Výstava bude doplněna textovou částí popisující historii a původ kabátce, doprovodnou fotodokumentací a detailní snímky uniformy.

Více
Hradec Králové výstava Roberta Gabrise ERROR

výstava Roberta Gabrise ERROR

5.8.2022 - 31.10.2022 | Výtvarné umění, jiné

Letošní čtvrtá výstava v Galerii za Galerií uvede dílo mezinárodně uznávaného umělce Roberta Gabrise. V současnosti je ERROR vystavený také na výtvarném festivalu Dokumenta 15 ve švýcarském Kasselu a také jako součást projektu OFF – Bienále Budapešť, „One Day We Shall Celebrate Again“. Dílo vzniklo za podpory Společnosti Jindřicha Chalupeckého. Vernisáž se uskuteční v pátek 5.8. v 18 hod. v Tomkově ulici čp. 139 výstava potrvá do 31. 10 2022 a je přístupná po celou dobu. Kurátorka výstavy je Tamara Moyzes.

Více
Třebechovice pod Orebem ZNÁMÍ NEZNÁMÍ

ZNÁMÍ NEZNÁMÍ

18.8.2022 | Film

(ČR 2022)Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří aby oslavili příchod Nového roku. A zrodí se zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Filmová adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci od italského scénáristy Paola Genovese. Režie Zuzana Marianková Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hofmann, Tomáš Měcháček, Petra Polnišová a další

Více
Hradec Králové Alena Šinková – Skleněné obrazy

Alena Šinková – Skleněné obrazy

4.7.2022 - 29.8.2022 | jiné, výtvarné umění, sklo, užité umění, malířství, Výtvarné umění

Autorka na výstavě prezentuje své výsledky technik složitého stínování spolu s pískováním, broušením nebo rytím do tohoto křehkého materiálu.

Více