Turistický portál Královehradeckého kraje

Qayron Rallye Sudety 2022

Pořadatel: REDPOINT TEAM o.s.
Místo konání:

Teplice nad Metují,

Datum konání: 10.9.2022
Charakter akce: Celostátní
Typ akce: Sportovní akce
Tematická kategorie: Sportovní akce
Více informací na: http://www.redpointteam.cz
Anotace: Jeden z nejstarších, nejtěžších, nejdelších, nejtechničtějších, nejobávanějších a nejpěknějších MTB maratonů u nás.

Podrobný popis:

Bike resort Broumovsko je pro horskou cyklistiku jako stvořený. Nejznámějším závodem v tomto regionu (a možná i v celé České republice) je mountainbike marathon Rallye Sudety, jehož 27. ročník odstartuje v Teplicích nad Metují v sobotu 10. září 2022. Je to jeden z nejstarších MTB maratonů u nás, kterého se každoročně účastní tisícovka startujících z celé republiky i zahraničí. Tento závod, jehož hlavním pořadatelem je teplický sportovní klub Redpoint team ve spolupráci s Městem Teplice nad Metují a obcemi, kterými trať vede, byl již pětkrát Mistrovstvím České republiky a je tradiční součástí Českého poháru.

Trať Sudet je v terénu trvale značena modrým trojúhelníkem ve žlutém čtverci, má 113 km a projet si ji můžete i po částech kdykoli během roku. Vede z Teplic nad Metují kolem Teplických a Adršpašských skal, Mieroszowskými a Broumovskými stěnami přes Bor, Ostaš a Bišík zpět do Teplic. Přijeďte si zvýšit hladinu adrenalinu a vyzkoušejte tento jedinečný závod na vlastní kůži. A nebo se alespoň přijďte podívat a podpořit odvážné bikery z celého světa. Rallye Sudety rozhodně stojí za to.

load