Turistický portál Královehradeckého kraje

NA DRUHÉ STRANĚ KOPCE - Mezinárodní den muzeí a galerií

NA DRUHÉ STRANĚ KOPCE - Mezinárodní den muzeí a galerií
Místo konání:

Náchod Masarykovo náměstí 40, Náchod, 547 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Celostátní
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Hudba

Podrobný popis:

Galerie výtvarného umění v Náchodě otevírá dveře široké veřejnosti a nabízí bohatý kulturní program v rámci oslav Mezinárodního dne muzeí a galerií. Po několika pandemických letech zámecký kopec znovu ožije a představí originální tvorbu lokálních i zahraničních umělců, zpřístupní zdarma výstavní prostory a mimo jiné pozve publikum i do otevřené krajiny.

Jednodenní festival tematicky navazuje na právě probíhající výstavu Tragedie lesa a oslavuje výročí ikonického obrazu Václava Březiny. Letošní název odkazuje k cestě do neznáma. Co čekat, hledat, tušit na druhé straně kopce? Za čím se vydat na cestu? Celodenní program bude prezentovat širokou škálu různorodých uměleckých přístupů v reakci na místní krajinu a její proměny v čase. Umělci hledající odpovědi v prostorech kolem nás a v komunikaci s nimi se pokusí nabídnout jiný pohled z kopce, novou perspektivu na místo, novou zkušenost s prostorem kde žijeme.

Na druhé straně kopce je prostor, který nevidíme. Krajina neznámá, kde rostou stromy, které ještě nebyly zasazeny. Místo, kde se sídlí naše myšlenky, představy a vize.

Po celý den bude u galerie mimořádně otevřená letní kavárna, příchozí se zde budou moci občerstvit pohoštěním od lokálních náchodských dodavatelů i domácími produkty.

load