Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Náchod Dostojevskij v české výtvarné kultuře

Dostojevskij v české výtvarné kultuře

30.11.2022 od 18:00 | Literatura, Výtvarné umění, výtvarné umění

Kurátor výstavy David Chaloupka představí výtvarná, ale i hudební, dramatická a filmová díla související s prózami ruského klasika F. M. Dostojevského (1821–1881), spisovatele a filozofa, jehož tvorba a názory na konci 19. století a počátkem 20. století významně ovlivnily celý intelektuální svět. Přednáška přinese ukázky jak svébytných obrazových interpretací postav Dostojevského, tak i významné ilustrační projekty vzniklé pro českou knihu. Mezi ně se na čestné místo řadí ilustrace Grigorije Musatova ke třem stěžejním Dostojevského románům. Musatovovy kresby jsou zároveň jedním z prvních umělecky komplexních pohledů na svět Dostojevského postav a zápletek vzniklých v prostoru mladého Československa.

Více
Hradec Králové Sandra a Richard Pogodovi – Hoď se do pogody

Sandra a Richard Pogodovi – Hoď se do pogody

12.12.2022 od 17:00 | Jiný typ akce, Literatura, jiné divadelní formy, Divadlo

Známá herečka, zpěvačka a spisovatelka Sandra Pogodová vystoupí se svým tatínkem Richardem Pogodou v zábavné talk show, která doplňuje jejich společný bestseller Hoď se do pogody. Předprodej vstupenek zahájen 1. 11. 2022.

Více
Hradec Králové Kuba – Ostrov „svobody“

Kuba – Ostrov „svobody“

14.12.2022 od 17:00 | Cestovní ruch, cestovní ruch - jiné

Rum, salsa, doutníky, americké bouráky – to vše je Kuba. I přes svoji malou rozlohu má tato země co nabídnout. Přednáší cestovatelka Sandra Špačková.

Více
Hradec Králové Filozof Masaryk - přednáška

Filozof Masaryk - přednáška

17.1.2023 od 18:00 | Jiný typ akce

Přednáška Představíme T. G. Masaryka především jako filozofa a významného humanistického myslitele 20. století. Jeho filozofie, která staví na sokratovských a platonských ideálech, směřuje k rozvoji jedince i státu a je dodnes živou inspirací. Kde: Nová Akropolis, třída Karla IV. 641, Hradec Králové Vstupné: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Více
Hradec Králové Psychologie pohádek - přednáška

Psychologie pohádek - přednáška

21.2.2023 od 18:00 | Jiný typ akce

Přednáška Jaké symboly se nacházejí v pohádkách? Jaký výchovný vliv má jazyk těchto starých příběhů? Hledejme spolu poselství pro dětské duše, které může obohatit i náš svět dospělých. Kde: Nová Akropolis, třída Karla IV. 641, Hradec Králové Vstupné: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Více
Hradec Králové Jak zlepšit svou pozornost

Jak zlepšit svou pozornost

28.3.2023 od 18:00 | Jiný typ akce

Seminář s workshopem Pozornost je „psychickým svalem“, který nám umožní ponořit se do učení a do činnosti, kterou vykonáváme. Je to tak snadné nebo nás neustále ruší podněty z vnějšího světa, naše myšlenky a emoce…? Seminář obsahuje techniky a cvičení, které nám ji pomohou zlepšit. Kde: Nová Akropolis, třída Karla IV. 641, Hradec Králové Vstupné: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Více
Náchod Podcasty  k výstavě Sny Grigorije Musatova

Podcasty k výstavě Sny Grigorije Musatova

21.11.2022 - 2.12.2022 od 19:00 | výtvarné umění, Výtvarné umění

O životě i tvorbě v Československu a o současné výstavě uměleckých děl malíře, emigranta, Grigorije Musatova hovoříme s kurátorkou Julií Jančárkovou a kurátorem Davidem Chaloupkou. Podcastem provází Heidi Hornáčková. Každý den v 19:00 nový díl.

Více